Precut Paper for Paper Beads on Skylar’s eBay

TikTok – Off the Market

Nutella Ganache

My Fabric Sales Schedule

Easy Apple Cake

450 Free Kindle Books Per Month – No Kindle Needed

Banana Split Cookies

Tiktok – 1960

How Much Did I Earn Last Week?

3-Ingredient Peanut Butter Fudge

Buy It Now on eBay!

Honey Mustard Chicken Wings

Vidalia Onions Only 80¢/lb at Shaw’s 6/6 with Printable Coupon

I use affiliate links in some of my posts. I may earn a commission if you use my links. Full disclosure.

vidalia-onions-shaws

 

Here’s the deal at Shaw’s 6/6 – 6/12
Buy 5 lbs of Vidalia Onions on sale for $1.00/lb
Use (1) $.50/1 Vidalia Onions (5 lb min) printable coupon
dnd but coded with 5 so coupon will double and shaw’s supposed to let it stick
Final price is only $.80/lb

 

BE COOL -> Subscribe to my Youtube channel


2 comments to Vidalia Onions Only 80¢/lb at Shaw’s 6/6 with Printable Coupon

  • Christine

    No, you buy 5 lbs of onions for $5.00, subtract $1.00 for coupon = $4.00/5 lbs = .80 lb

  • Kim

    Buy 5 lbs of Vidalia Onions on sale for $1.00/lb
    Use (1) $.50/1 Vidalia Onions (5 lb min) printable coupon
    dnd but coded with 5 so coupon will double and shaw’s supposed to let it stick
    Final price is only $.80/lb

    wouldn’t it be $.50/lb seems $1.00 minus .50 is $.50 and if it doubles there would be $1.00 off a lb.

    If I am wrong can you break it down for me.